Hakkımızda

Ankara Sağlık Turizmi Derneği Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Derneğin kuruluş amacı Ankara’nın dünyadaki ve Türkiye’de ki sağlık turizmi sektöründe hak ettiği yeri almasında etkin rol oynamaktır.

Bilindiği üzere sağlık sorunları nedeni ile kendi ülkesinden başka bir ülkeye tedavi amaçlı seyahat eden hasta Uluslararası Hasta olarak tanımlanmaktadır. Uluslararası hastalar kendi ülkelerinde ki hekim yetersizliği, teknik altyapı sorunları, hizmetin pahalı sunumu ve uzun bekleme süreleri gibi sebeplerden ötürü tetkik ve tedaviler için başka ülkeleri tercih etmektedirler. Bu hastalar kendi ülkelerinden başka bir ülkeye gelerek o ülkede dilini ve kültürünü bilmedikleri bir sağlık ekibine canlarını, sağlıklarını ve belki de namuslarını emanet etmektedirler.

Güven, fiyat ve zaman kavramları bu hastalar için çok önemlidir.Bu konular göz önüne alındığı zaman Ankara uluslararası hastalar için güvenilir sağlık hizmetini en kısa sürede en uygun fiyata alacakları ilk adres olmalıdır. Ankara Sağlık Turizmi Derneği olarak bizim birinci amacımız Dünya’da Ankara’yı bir sağlık başkenti haline getirmek için gerekli fizibilite çalışmalarını yaparak Ankara’da bulunan tüm hastaneler ile birlikte çalışabilmektir

Sağlık turizmi konusunun önümüzdeki yıllarda artarak önem kazanacağını ve ilk 50 yılda kaybolmayacak bir sektör olduğunu belirtmek gerekir. Şu an ki Dünya pazarının 100 milyar Dolar olduğu ve her yıl bu pazarın %20 arttığı bilinen bir gerçektir. Ankara olarak tüm hastane ve kuruluşlarla ortak bir paydada çalışarak Ankara’mızın bu paydadaki en üstelerde yer almasına çalışarak ülkemizin gelişmesini vazifemiz biliriz.